• Saint Joseph Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Camianın Bir Parçası Olmak

Üye yönetim portalımıza, https://fonzip.com/sjdernek adresinden e-posta adresinizi kullanarak giriş yapabilir ya da Facebook veya LinkedIn hesaplarınızla bağlanabilirsiniz.

  • "Bilgilerim" sekmesindeki "Kişisel" bölümünden doğum yılı ve TC kimlik numaranızı, "İletişim" bölümünden adres ve telefon bilgilerinizi ve "Eğitim & Mesleki" bölümünden CV bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

  • "Ödemeler" sekmesinden, aidat borcunuzu sorgulayabilir, Akbank veya İş Bankası kredi kartınızla 6 aya kadar taksitle ödeme yapabilirsiniz.

  • Saint-Joseph'liler Derneği Eğitim Bursuna bağışta bulunabilirsiniz.

  • "Üyeler" sekmesinden, üyelerimiz ile irtibata geçebilir, meslek, il, yaş, ülke gibi filtreler vasıtasıyla okul arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. (Sadece gizli olmayan profiller listelenmektedir.)

  • "Bilgilerim" sekmesinden "Üyelik" bölümünde, iletişim iznini açarak mail listemize dahil olabilirsiniz, profil gizliliğini kaldırarak ise diğer üyelerin size ulaşmasına izin vermiş olursunuz.

  • "Etkinlikler" sekmesinden, geçmiş ve gelecek etkinliklerimizi görüntüleyebilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Unionistes desteğiyle yurtdışında okuyan öğrencilere burs, ikamet  ve staj alanlarında yardım sağlanır.

 

Konsolosluk ve Frankofon kuruluşlarca düzenlenen etkinliklere katılınır.

SJ CLUB Üyelik Avantajları

50'yi aşkın sayıda üye kuruluşun indirim fırsatları ve kampanyalarından Saint-Joseph'liler Derneği Üyesi olarak  yararlanabilirsiniz. 

Vize Başvurusunda Ayrıcalık !

Saint-Joseph’liler Derneği üyeleri Fransa Konsolosluğu’nda yapacakları vize işlemlerinde, kendi ve 1.dereceden akrabaları ile birlikte bir takım ayrıcalıklara sahiptir.


Fransa Başkonsolosu M. Hervé François Magro ile 2013 yılında varılan anlaşma doğrultusunda,  üyelerimiz derneğimizden talep edecekleri yazı sayesinde, vize başvurularını konsoloslukta “partenaire” gişelerinden yapabilmektedirler.

Süreç Hakkında :

 

İlgili “Vize Yazısı” talebi üyemiz tarafından mail olarak dernek@sjd.org.tr adresine iletilir. Üyemizin talebine istinaden bir dilekçe metni hazırlanır ve aidat borcu bulunmaması durumunda kendisine dijital olarak gönderilir. Renkli çıktı olarak alınan yazı kullanılabilir veya dernek ofisinden bizzat ıslak imzalı olarak teslim alınabilir.

● Vizeler genelde üç gün içinde verilir. (Uygulama ile ilgili insiyatif konsolosluk yetkililerindedir.)

● Vizelerin uzun süreli verilmesi hususu dikkate alınır.

(Uygulama ile ilgili insiyatif konsolosluk yetkililerindedir.)

● Vize alınması durumunda dikkat edilecek en önemli nokta; Saint-Joseph’lilerin vizenin ilk kullanımını Fransız topraklarına yapmasıdır. Fransız Konsolosluğu için bu şart, diğer tüm konsolosluklarda olduğu gibi çok büyük önem taşımaktadır. Derneğimize iletilen bilgilerde bu detaya dikkat edilmemesinin ileride yapılacak vize başvurularında önemli sorunlar doğurabileceğine özellikle vurgu yapılmaktadır.

Ticari, Turistik ya da Eğitim amaçlı seyahat ayrımı yapılmadan sağlanacak bu kolaylıkların Saint-Joseph bağlılığını gönülden taşıyan, aidat borcu bulunmayan dernek üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

© Her Hakkı Saklıdır

ylg3.png