top of page

İade ve Değişim Şartları

İade Şartları


 

Ürün İadeleri

 

Memnuniyetiniz bizim için çok önemlidir, bu sebeple sizi mutlu etmek adına elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz. Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması kaydıyla ve orijinal ambalajı ile birlikte 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

Yapmış olduğunuz iadeler tarafımızca teslim alındıktan sonra iade süreci başlamaktadır. İadeler depo yoğunluğuna ve çalışma günlerine göre 1-3 iş günü içerisinde merkez depomuzda incelendikten sonra belgesi oluşturularak merkez ofise gönderilir. Merkez ofis muhasebe departmanı gelen iadelerin sırasına göre ve iş planı çerçevesinde 3-4 iş günü içerisinde iadeleri yapmaktadır. (Resmi tatil günlerinde merkez ofis çalışmadığı için iade sürelerinde bu süreler göz önüne alınmalıdır.) Şirketimiz tarafından iade süreci 7 iş günü içerisinde tamamlanmakta olup, bankanın müşteri kartına iade yansıtma süresi de bankaların tarafımıza vermiş olduğu bilgiye göre 3-10 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Tüm iade sürecinde kargonun şirketimiz tarafından teslim alınmış olduğu tarihten itibaren bu 15 günlük sürecin dikkate alınmasını rica ederiz. Bankaların iade yansıma süresine herhangi bir müdahalemiz olmadığını önemle belirtmek isteriz.

 

Kargolarınızı anlaşmalı kargomuz Aras Kargo ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

 

Almış olduğum ürünü nasıl değiştirebilir ya da iade edebilirim?

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması kaydıyla 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu süre ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Ürün iadenizi ücretsiz gerçekleştirmek için ürünü anlaşmalı kargo şirketimiz ile göndermeniz gerekmektedir, ücretsiz gönderim için kargoda cari kodumuzu belirtmeniz yeterlidir. Anlaşmalı kargo şirketleri dışında yapılan iade gönderimlerinde kargo gönderim ücreti göndericiye ait olup, bedeli ödenmemiş gönderiler tarafımızdan teslim alınmayacaktır.

 

Almış olduğunuz ürünü online olarak değiştirmek için, önce satın almış olduğunuz ürünü iade etmeli ve yeni bir sipariş vermelisiniz. Eğer ürünü herhangi bir mağazamızdan değiştirmek isterseniz ürünü faturası ile birlikte mağazamıza götürmeniz gerekmektedir. Fatura incelenerek değişilecek ürün/ürünlerin mağazalarımızda ücret tespiti yapılır.

 

Müşterimiz isteği doğrultusunda; aynı ürün/ürünlerin farklı bedenini alabilir, fatura üzerinde yazan tutar kadar farklı bir ürün ile değişim yapabilir veyahut aldığı ürün/ürünlerin fiyatı üzerine ekstra ücret ödeyerek (Kredi kartı veya nakit ile) başka bir ürün alabilir. Herhangi bir değişim yapmak ya da farklı bir ürün almak istemez iseniz ürün tutarı kadar 6 ay geçerli hediye çeki verilebilir. Ürün değişimi 14 gün süre ile yapılabilir.

 

Faturamı kaybettim, bu şekilde ürün değişimi yapabilir miyim?

Faturasını kaybetmiş olduğunuz ürünü değiştirmek üzere değişim prosedürlerine uygun olmak kaydıyla ürünü online siparişte kullanmış olduğunuz fatura adresi, telefon numarası, sipariş numarası ve iade sebebini belirten bilgileri içeren bilgileri belirterek değiştirebilirsiniz.

 

 

Ürünün satın almış fiyattan iadesi için satış belgesinin ibrazı gereklidir. Satış belgesinin ibraz edilemediği durumlarda ürünün o andaki satış fiyatı üzerinden ürün iadesi yapılmaktadır.

 

*İç çamaşırı, mayo ve bijuteri ürünleri hijyen nedeni sebebiyle değiştirilemez.

 

*Özel ambalajında satılan ürünler, ambalajın bozulması halinde değiştirilemez.

bottom of page