top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıEsendal '10

Derneğimizin Kurucusu Cher Frère Monsieur Pierre Caporal Hakkında Bilgilendirme

Güncelleme tarihi: 18 Kas 2020

Hocaların hocası, camianın çok sevdiği büyük dost, efsane müdür Pierre Caporal'in son durumu ile ilgili Saint-Joseph Lisesinden yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:


Frer Caporal’in gidişi


1996 senesinde Saint-Joseph İzmir Lisesi’ne gidene dek, 1941 ile 1995 yılları arasında, sırayla talebe, öğretmen ve nihayet müdür sıfatlarıyla Saint-Joseph Lisesi’nde bulunmuş Frer Pierre Caporal, geçtiğimiz 27 Kasım Çarşamba günü İzmir’den ayrıldı. Sağlık sorunları nedeniyle bir hastanede geçirdiği bir ayın ardından hem özel bakıma hem de uzun bir rehabilitasyon sürecine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle Lübnan’da bulunan, Lasalle ailesinin Orta Doğu bölgesinin tıbbi donanımlı huzurevine yerleşmeye karar verdi.


Tüm Lise adına, okuluna verdiği sayısız hizmet ve kendisini Frer Müdür olarak tanıyan gençler ve yetişkinlere gösterdiği baki adanmışlık için, Frer Pierre’e minnetimizi ifade etmeyi kendimize borç biliyoruz. Çok Değerli Frer’i tanıyan öğrenci ve öğretmen nesilleri bilir: o, birçoğumuzun kendini eğitmen olmaya çağrılmış hissetmesinde müessir oldu. Kendisine, önünde açılan bu yeni sayfada, katılacağı yeni frerler camiasında sağlık ve huzur diler, sağlığı elverdiğinde onu zaman zaman yeniden görmeyi umuyoruz.


Départ du frère Caporal


Le frère Pierre Caporal, qui a été successivement élève, professeur et directeur du lycée Saint-Joseph d’Istanbul de 1941 à 1995, avant de partir au lycée Saint-Joseph d’Izmir en 1996, a quitté Izmir le mercredi 27 novembre. En effet, suite à des ennuis de santé et à une hospitalisation ayant duré un mois, il a besoin de soins spéciaux et d’un long temps de rééducation. C’est pourquoi il a décidé de rejoindre la maison de retraite du district au Liban, maison équipée à cet effet.


Le lycée Saint-Joseph tient à exprimer toute sa gratitude au frère Pierre pour les services innombrables qu’il a rendus à son école et le dévouement constant qu’il a eu envers les jeunes et les adultes qui l’ont connu comme frère directeur. Ce sont des générations d’élèves et de professeurs qui ont connu le très cher frère, qui a su éveiller maintes vocations d’éducateur parmi nous. Nous lui souhaitons santé et sérénité dans sa nouvelle communauté de frères pour cette nouvelle page qui s’ouvre à lui, et nous espérons le revoir de temps en temps chez nous quand sa santé le lui permettra.Soldan sağa : Baran Esendal'10, Mario Vanakori'60, Pierre Caporal'47, Begüm Tekiner'011.610 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page