top of page
Ara

Üyelerimizden Cüneyt Dirican’a (90) Ekonomi Basını Ödülü

Okulumuzun 1990 mezunu, İstanbul Arel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Muhasebe ve Finans Bölümü öğretim üyesi ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç.Dr. Cüneyt Dirican 2021 yılında 13.cüsü düzenlenen Ekonomi Basını Başarı Ödüllerinde “Yılın Ekonomi Radyo Programı” ödülüne layık görüldü. ST Endüstri Radyo’da bugüne kadar 77 konuğuyla sadece iş konuşan Dirican yasal markalarının adı “KOBİLERİN KOÇU, FİNANS DOKTORU” radyo programı ile ödüle layık görüldü. Saint Joseph’liler Derneği, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği denetim kurulu üyesi ve Finans Kulüp Vakfı üyesi de olan Dirican ödülle ilgili düşüncelerini şu şekilde aktardı:

Gönüllü gazeteciliğe Saint Joseph Fransız Lisesinde okul gazetesini çıkardığımız 1980’li yıllarda başladım. Dönem arkadaşım Serhat Ayan (90) ile çıkarırdık. Geçen sene bu ödülü Serhat Ayan RS FM’deki “Yeni Şeyler Rehberi” programı ile almıştı. Bir yıl sonra aynı ödülü bir kardeşimin ardından almak çok mutluluk verici. İlk radyo programlarımı hobi olarak çektiğim Sefaköy’de, Radyo Arel'de bugünleri hayal etmiştim. Bu vesile ile Saint Joseph gibi, Arel Üniversitesi de gazete yazarı olduğum Şalom Gazetesi gibi radyoculuktaki ilk göz ağrım. Türkiye'nin Cumhuriyet’ten sonra en eski ikinci gazetesi Şalom Gazetesi ve en yeni ekonomi radyo kanalı Endüstri Radyo adına aldım bugün ödülü. Ve Hasan Tahsin ile Danışma Kurulu Üyesi olduğum Demirkent Eğitim ve Araştırma Vakfının varlık sebebi duayen ekonomi gazetecisi Nezih Demirkent anısına. Tabii, Saint Joseph’in bu anlamda yeri tartışılmaz. Son iki senedir bu ödülün iki Saint Joseph’liye gitmesi de gurur verici diye düşünüyorum.

Ve tabii bence başka kahramanlara da bu ödül. Arkada ses kayıt alan, konuklar için takvim ayarlayan, edit yapan, mise en page yapan, kamerayı tutan, fotoyu çeken, rejide saniyeleri yöneten, gazeteyi dağıtan, abonelik ve reklam ile ayakta kalmalarına çalışan ve daha nicelerine. Sayfada veya ekranda ya da mikrofonun önünde olmak işin kolay kısmı. Ve tabii, okur, dinler, izler kısmındaki herkesle, programa konuk olan kişiler. Konuğum olan Saint Joseph’lilere de bir kez daha katkıları için sonsuz teşekkürler. Ödül bir kişiye veriliyor ama aslında herkese. Bu ödül bizlerin, sizlerin, hepimizin.


Sevgili üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page