top of page
Ara
  • Saint-Joseph'liler Derneği

BACK TO THE 80’s POP ART RESİM SERGİSİ

Güncelleme tarihi: 25 Eyl 2023

Değerli üyemiz Y. İç Mimar Ömer Atakan’ın ikinci kişisel sergisi “Back To the 80’s Audiovisual Pop Art Exhibition” 23 Eylül Cumartesi günü Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi'ndeki Goba Sanat Galerisi’nde açılışını yapacak.


Ekim ayı sonuna kadar sanatseverlerin gezebileceği serginin teması 80’li yılların sinema, müzik ve spor alanındaki popüler kültürüne görsel ve işitsel bir yolculuk yapmamızı sağlıyor.


Sanatçının 70x50 cm. 200 gr. Schoeller kağıt üzerine kurşun kalem, çini mürekkebi, marker, pastel ve akrilik kullanarak ortaya çıkarttığı, grafik anlatım, çizgi roman ve popüler kültürün sanatsal buluşması olarak tanımlanabilecek bu eserler, hem 1950’lerin sonlarında ortaya çıkan Pop Art sanat akımına hem de 90’lı yıllar öncesi bilgisayar kullanılmadığı zamanlarda illüstrasyon sanatı ile yapılan sinema afişlerine de bir gönderme aslında.


Faber-Castell’in katkılarıyla gerçekleşecek olan sergide, Star Wars, Top Gun, Rocky, Back To The Future gibi 80’li yılların ikonik filmleri ve Depeche Mode, Duran Duran, Wham!, Pet Shop Boys gibi gene o senelere damga vuran müzik gruplarının sanatçının yarattığı kompozisyonlar içinde yer aldığı eserleri izleyenler de görsel ve işitsel anlamda 80’li yıllarda bir zaman yolculuğuna çıkacaklar.


Yer

Goba Sanat Galerisi

Asmalı Mescit Mah. Ensiz Sk.

No:3/1A Beyoğlu13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page