top of page
Ara
  • Saint-Joseph'liler Derneği

Açık Akşam Dayanışma Etkinliği / Film Gösterimi: Anadolu Masalları

Değerli Saint-Joseph'liler,


İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının sonuna kadar düzenlenecek Açık Akşam Dayanışma Etkinlikleri ile depremden etkilenmiş öğrencilere destek olmayı hedefliyor. Bağış kampanyasını, afet bölgesinde çeşitli projeler gerçekleştiren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) aracılığıyla başlatan kurum, 2004 yılından bu yana halka açık ve ücretsiz düzenlediği Açık Akşam etkinliklerini Nisan ayı itibarıyla TEGV bünyesinde değerlendirilmek üzere ücretli hâle getiriyor.


Her bir Açık Akşam Dayanışma Etkinliği ile depremden etkilenmiş en az 35 öğrencinin bir yıllık eğitim masrafını karşılamayı amaçlayan lise, bağış kampanyası kapsamındaki ilk etkinliğine Emin Fırat Övür’ün yönetmenliğini üstlendiği Anadolu Masalları film gösterimi ile başlıyor. Anadolu Masalları, yüzlerce yıldır anlatılan anonim masallardan ortaya çıkan kolaj bir masal üzerinden hareketle, masal anlatıcılarının, uzmanların ve akademisyenlerin rehberliğinde, bir kadim anlatım olan masalların ve bu formun hikmetinin peşindeki bir arayışın hikâyesini anlatıyor. Film gösteriminin sonrasında yönetmenin katılımıyla bir söyleşi gerçekleşecek.


13 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00’da gerçekleşecek film gösterimine bağış karşılığında katılmak için TEGV bağış kampanyası bağlantısına tıklayarak ad-soyad bilgileriyle kayıt yaptırılması gerekiyor. Bir katılımcı için bağış miktarının en az 120 TL olduğu etkinlikte, bağış yapma işlemi, etkinlik günü saat 15.00’e kadar devam edecek.


Sevgi ve saygılarımızla,


Önemli Notlar:

* Açık Akşam Dayanışma Etkinliği sadece bağış yapan katılımcılara açıktır.

* Lisenin kapısında bağış yapma imkânı bulunmamaktadır.

* Etkinliğe bir kişiden fazla katılacak misafirlerin, her bir kişi için tek tek bağış yapması ve isimlerin açık bir şekilde belirtilmesi rica olunur.

* Lise girişinde isim kontrolü yapılacaktır.

* Salonda koltuk numarası bulunmamaktadır.

* Kapı açılışı etkinlikten bir saat öncedir.


Emin Fırat Övür Hakkında


Emin Fırat Övür (1984, İstanbul) Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, küçük yaşlarından itibaren kısa filmler yaparak hâlihazırda içinde bulunduğu sinemacılık serüvenini, işin eğitimini almak üzere New York’ta sürdürdü. SUNY Plattsburgh University bünyesinde 2 yıl Mass Media okuduktan sonra, CUNY Brooklyn College’da film yönetmenliği ve sinematografi eğitimini sürdürdü. Bu sırada aktif olarak kendi kısa filmlerini yapmaya ve başka setlerde farklı pozisyonlarda çalışmaya devam etti. Ingmar Bergman’ın Güz Sonatı filminin School of Visual Arts bünyesinde, Çek yeni dalgasının babası sayılan Vojtech Jasny’nin süpervizörlüğünde ve bizzat Bergman’ın bilgisi dahilinde gerçekleştirilen yeniden çevrimi yapan 8 yönetmenden biri oldu. 2013’ten beri çalışmalarını Türkiye’de sürdürmektedir.

97 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page