Mentorluk Programı

transparent-Linkedin-logo-icon.png
  • Mentorluk Programının Amacı

 

Saint-Joseph Camiasına mensup öğrencilere ve kariyerinin başlangıcındaki mezunlara yol göstermeyi, onları desteklemeyi, burs, staj, kariyer imkanları konusunda güvenilir bir bilgi kaynağı sağlamayı ve hayata yeni atılan Saint-Joseph'lilerin kendi yolunu bulmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.
 

  • Karşılıklı fayda ve dönemler arası dayanışma

 

Mentoréler, Saint-Joseph'li ağabey ve ablalarından edindikleri bilgi ve tecrübelerle kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilir, gerek iş gerek sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri zorlukları önceden görebilme şansı elde edebilir, bilgi edinmek istedikleri alanlarda, o alanda bilgi sahibi olan kişilerle tanışma fırsatı bulabilir, ayrıca bu sayede ilişki ağlarını da güçlendirebilirler.

 

Mentorlar ise, genç kardeşleri sayesinde bilgilerini pekiştirme ve iletişim becerilerini geliştirme imkanı bulabilirler. En önemlisi de, hayatları boyunca biriktirdikleri değerli bilgi ve birikimleri ileri nesillere aktarabilirler.

  • Program nasıl ilerliyor?

 

İlk olarak aşağıda yer alan başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Programa katılmak isteyen mentor ya da mentoré adaylarının başvuru sürecinde formda belirttikleri talepler ve verdikleri cevaplar inceleniyor. Mentoré'lerin başvurularından hareketle ilgili olabilecek mentor atamalarını yapıyoruz. Eğer mentor olarak başvurmuş ancak henüz bir atama gerçekleşmediyse bunun sebebi formda belirttiğiniz alanda herhangi bir mentoré başvurusu olmamasından kaynaklanır.​

Ayrıca ileride gerçekleştirilmesi planlanan bu programa özel etkinliklere, başvuru formunu dolduran tüm mezunlar davet edilecektir. Etkinlik duyurularını sosyal ağlarımızdan takip edebilirsiniz.