Başkan'ın Mesajı

Saint-Joseph’liler Derneği’nin Değerli Üyeleri,

Küresel pandeminin etkilerinin azalmasıyla yüzyüze faaliyetlerimiz de yeniden hayata geçmeye başladı. Derneğimizin 2022 yılı Genel Kurul toplantısını 30 Nisan cumartesi günü okulumuzun tiyatro salonunda gerçekleştirdik. Katılım sağlayan tüm üyelerimize içten teşekkürlerimizi sunarız.  Okulumuz öğrencilerinin Girişimcilik Kulübü ve Sunpo Kulüpleri nezdindeki faaliyetlerine destek olduk, Saint-Joseph öğrencilerinin organizasyonuyla kıymetli üyelerimiz iki gün süren girişimcilik zirvesinde seminerler verdi. Geleneksel organizasyonumuz Petit Pain 2022'yi ise önceden takvimlenen güne denk gelen sağanak yağış sebebiyle Eylül ayına ertelemek durumunda kaldık. 
 

Özel Saint-Joseph Lisesi, Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı ve Saint-Joseph’liler Derneği, camiamızı bir arada tutan, dayanışmayı, birlikteliği yüceltmeye çalışan kurumlar olarak yakın iletişim ve anlayış içerisinde çalışmaya devam ediyor. 13 Mayıs 2022 tarihinde 1970, 1971, 1972 mezunlarımızın katılımıyla gerçekleşen Geleneksel Altın Yıl Buluşması’nın camia kurumlarının uyumunu ve iletişimini en güzel şekilde ifade ettiğine inanıyoruz.
 

13 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşen Divan Kurulu toplantımızda Saint-Joseph Camiasının yeni kurumu, 1870 Vakfı kendini tanıtma imkanı buldu. İnternet sitemizdeki toplantı tutanakları bölümünden değerlendirmelere detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Kendilerine başarılar diler, bu yeni gelişmenin Saint-Joseph Camiasına faydalı olmasını dileriz.

Öncelikli hedeflerimiz doğrultusunda mentorluk programını yenilenen süreciyle hayata geçirdik ve programımız 34 mentoré-mentor eşleşmesiyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bu keyifli toplantının kaydını da youtube hesabımız üzerinden yayınladık; gelecekte mentorluk yapacak olan mezunlarımıza ve mentoré adayı tüm mezun ve öğrenci kardeşlerimizin faydasına sunduk. Sizleri de bu güzel projede yer almaya davet ediyoruz.
 

Frère Caporal Sosyal tesislerinin Cevizlik kafeteryası 2022 yılı itibariyle, üzeri açılıp kapanabilen yeni bir alan kazandı. Ayrıca Haziran ayında hizmete girecek havuz ile ilgili tamirat ve renovasyon çalışmaları son aşamasına geldi. Tesislerle ilgili en güncel bilgilere internet sitemizdeki Sıkça Sorulan Sorular (SSS) sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

9 Nisan 2022 tarihinde talihsiz bir kazayla aramızdan ayrılan, geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerimizden Eda Nasman Girgiç’03’i rahmetle anıyoruz. Saint-Joseph’liler Derneği olarak mezunlarımızın taleplerine ve Nasman ailesinin iznine istinaden, sevgili Eda adına Saint-Joseph’te okuyan ihtiyaç sahibi kız çocukları için bir burs fonu oluşturduk. Eda’nın kalbimizde bıraktığı boşluk hiçbir zaman dolmayacak ama Eda’nın anısının genç kızlarımızın hayallerine ulaşmasında onlara yol göstermesini umuyoruz. 
 

Mezunlar ve öğrenciler nezdinde aidiyet duygusunu güçlendirmek, derneğin üye sayısını artırmak ve daha çok Saint-Joseph’liyi birbirlerine fayda sağlayacakları ortamlarda bir araya getirmek adına yürüttüğümüz çalışmalarda en büyük dileğimiz, siz değerli üyelerimizin kıymetli katkılarını, katılımlarını ve desteklerini esirgememesidir.

 

Sevgi ve saygılarımızla,

Derya Uztürk'88

Saint-Joseph'liler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı