Başkan'ın Mesajı

Saint-Joseph’liler Derneği’nin Değerli Üyeleri,


Okulumuzun 150. yılını geride bırakırken bizler için anlamlı yeni bir yıla merhaba diyoruz; 1971 yılında kurulan Saint Joseph’liler Derneği 50. yılını kutluyor. Ülkemize birbirinden kıymetli sanatçılar, sporcular, bilim ve iş insanları kazandıran okulumuzun mezunlarını saygı, sevgi, kardeşlik ve dayanışma temelli çatısında bir araya getiren derneğimizin bugünlere ulaşmasında kuruculardan başlamak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız. 


Okulumuzun 150. yılı için siz üyelerimizin katkılarıyla özel bir sayı hazırladık. Her birimizin kendinden bir şeyler bulacağını umduğumuz bu özel sayıyı bizler çok sevdik ve her zaman saklanacak bir değer olarak kütüphanemize koyduk, umarız sizler de beğenir ve öyle yaparsınız. Yaklaşık 100 sayfalık bu özel sayıda emeği geçen çok üyemiz oldu, kendilerine bu özel çalışmayı yaparken verdikleri destekler için teşekkür ederim. 


2021 yılında Saint Joseph’liler Derneği’nin 50. yılı için özel bir sayı hazırlamak üzere kolları sıvadık. Mevcut ortam izin verirse Haziran ayında düzenleyeceğimiz Petit Pain’de sizlerle paylaşmayı arzu ediyoruz. Eğer Covid-19 ile mücadelemiz hala izin vermeyecek durumda olursa sizlerle yine dijital ortamda, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizi dahil ederek bir araya gelmeyi planlıyoruz.


Burs çalışmalarına katkıda bulunan, SJ Alumni projesine katılarak dayanışmamızı dünyanın 24 ülkesine ulaştıran, dijital dünyaya geçişimizi katkı ve katılımlarıyla hızlandıran siz değerli üyelerimize sağlık, mutluluk dolu güzel bir yıl diliyoruz.

 

Sevgi ve saygılarımla,
 

Güray Karacar

Yönetim Kurulu Başkanı