top of page

Başkan'ın Mesajı

Saint Joseph’liler Derneği’nin Değerli Üyeleri,

 

2021 yılında başlayan Saint-Joseph’liler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimi 24 Mart 2024 tarihinde düzenleyeceğimiz Genel Kurul toplantısı ile tamamlamayı amaçlıyorum. Bu süreçte yönetim kurulumuza vermiş olduğunuz desteklerden dolayı siz değerli üyelerimize teşekkür eder, yeni göreve gelecek yönetim kuruluna da aynı şekilde destek olmanızı temenni ederim.

Bu görevi yürütmemde her an destek olan Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, öneri ve görüşleri ile katkıda bulunan Divan Kuruluna ve değerli başkanı Tevfik Tüzünkam’a, okul müdürlerimiz sayın Paul Georges’a, sayın Ender Üstüngel’e, Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Demir Kısakürek ve Kurucu Temsilcisi Mehmet Özdeniz ağabeylerime ve özveri ile çalışan dernek ofisine gönülden teşekkür ediyorum. 

Yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber 2021-2024 dönemi süresince camiamızın kurumları arasındaki birlikteliği ve iyi iletişim ortamını devam ettirdik. Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu ile üst düzey ilişkiler de en iyi şekilde sürdürüldü.

Mezunlar ve öğrenciler nezdinde aidiyet duygusunu güçlendirmek adına mevcut projeleri geliştirdik ve çeşitlendirdik. 248 yeni üye kaydı yapılırken, 226 üye de geri kazanıldı. Bunun yanında 2021’deki tüzük değişikliğiyle SJ Club üyeliği hakkı kazanan aktif öğrenci kardeşlerimizden yaklaşık 200’ü üyelik imkanlarından faydalanmaya başladı. 

Saint-Joseph’liler Derneği Eğitim Bursları bu dönemde 12 öğrencinin eğitim masraflarını çeşitli oranlarda karşıladı. Derneğimizin; hayatın her alanında üyelerine dokunmasını sağlayan SJ Club üye kuruluşlarının sayısı 150’nin üzerine çıktı, ayrıcalık imkanları ve işbirlikleri artırıldı. Gezi etkinlikleri ve mentorluk projesi ile çeşitli yaş gruplarından mezunlarımız bir araya geldi. SJ Boutique’in yeni tasarımlarla çeşitlenen ürünleri de Petit Pain 2023’de beğeniye sunuldu. 

Zengin ve özgün içerikleriyle hazırladığımız Quartier dergilerinin yönetim dönemimize ait son sayısını ilginize sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Üyelerimizin ve ilişkide olduğumuz kurumların desteğiyle hayata geçen, eşsiz bir değere sahip olduğuna inandığımız Quartier dergimize sponsorluk desteklerinin ileriki dönemde artmasını temenni ediyoruz.

Genel Kurul toplantılarından ve faaliyet raporlarımızdan da takip edebileceğiniz üzere derneğimizin 2023 Ocak ayı itibariyle geçmiş dönem borçlarının tamamı ödendi. Ayrıca Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı’nın katkılarıyla Fr. Pierre Caporal sosyal tesislerinde hayata geçirilecek olan Dönem Yemekleri’nin altyapısı tamamen hazırlandı. Yeni dönemle beraber tüm mezunlarımızın sosyal tesislerimizdeki özel gecelerde daha sık bir araya gelmesini diliyoruz.

4 Şubat 2024 Pazar günü mezuniyetinin 50. ve dernek üyeliğinin 40. yılını dolduran üyelerimize sertifikalarını takdim ettik. Özel Küçük Prens Okulları’nda gerçekleşen Divan Kurulu toplantısı vesileyle Onursal üyelerimiz SAJEV Eğitim Kurumlarını da gezme ve görme imkanı buldu. Misafirperverliklerinden dolayı vakıf yöneticileri ve okul çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

21 Şubat Çarşamba günü derneğimizin kurucularından onursal üyemiz sevgili Ertuğrul Ceylan'43'ın 100. doğum günü kutlamasında bir araya geldik. Bu unutulmaz günün detaylarını dergimizin devamında bulabilirsiniz.

Gelecek dönemde görev alacak yönetim ve denetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diler, sürdürülebilirlik ve kurumsallığın güçlendiği, üyeler arası etkileşimin daha da arttığı yeni bir dönem dilerim.

Son olarak, dergimizin yayınından hemen önce 9 Mart 2024 tarihinde aramızdan ayrılan, Petit Pain organizasyonlarının daimi destekçisi değerli üyemiz Murat Köstem’91’i sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

 

Derya Uztürk

Saint-Joseph’liler Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı

bottom of page