top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıEsendal '10

Vize Talep Yazısı Nasıl Alınır?

Değerli Saint-Joseph'liler Derneği Üyeleri,


Fransa üzerinden yaptığınız vize başvurularında Fransız Konsolosluğu derneğimizi partner statüsünde değerlendirmekte ve üyelerimize bazı ayrıcalıklar sağlamaktadır. Bu ayrıcalıklardan yararlanmak için, randevu gününden önce vize talep yazınızı derneğimizden almanız gerekiyor.


Vize talep yazısını alma süreçlerindeki prosedür ve gerekli belgeler için lütfen www.sjd.org.tr/vizeyazisi adresini ziyaret ediniz. Bu sayfada süreçle ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.


Saint-Joseph’liler Derneği üyesi olduğunuza dair yazı, visa@sjd.org.tr’ye göndermiş olduğunuz talebi takip eden ilk pazartesi günü size ve VFS Global’e pdf olarak iletilir. Lütfen randevu gününüzü buna göre programlayınız. Yazının renkli çıktısını alarak kullanabilirsiniz.


Randevu günü VFS Global’e gittiğinizde, danışma masasına giderek partner statüsünde geldiğinizi belirtin, görevli yazınızı kontrol ederek size ayrı bir sıra numarası (P içeren) verecektir. Pasaportunuzun üzerine Partner yazan bir barkod yapıştırılacak ve konsolosluğa o şekilde iletilecektir.


Saygılarımızla,


Saint-Joseph’liler Derneği


Not: En güncel vize süreci ve COVID-19 önlemleri ile ilgili olarak VFS Global ile iletişime geçin. 1 yıl veya daha uzun süreli vize garantisi verilmemektedir, başvurunuz partner statüsünde değerlendirilmekle beraber, süreyle ilgili karar birçok değişkene bağlı olarak konsolosluk tarafından verilmektedir.


Not 2: Vize talep yazısı, sadece aidat borcu bulunmayan dernek üyelerine verilebilmektedir.

506 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page